Doç. Dr. Ebru ZülfikaroğluKadın Hastalıkları, Doğum, Vajinismus ve Genital EstetikMENÜ
Sizden Gelenler

A.S. Yaş 24 Öğretmen Van

Sözlerime nasıl baslıycağımı bilemiyorum, dahası bu konuyu nasıl anlatırım bilemiyorum, ama benim gibi madur olan genç kızların da bu konu da yalnız olmadıklarını dile getirmek istedim.

Tabiki de benim için hiç kolay olmadı. Yıllardır sakladığım bir olayı bana büyük bir ders olduğu için sizlere de ders olacağını umarak anlatıyorum. Toplumsal baskılar gelenek ve görenekler insanın elini kolunu bağlıyor.üniversite mezunu görmüş geçirmiş meslek sahibi bir insan olarak bütün ailelere kız çocuklarını mutlaka okutmaları konusunda uyarıyorum.okumaktan kastettiğim kendinizi mutlaka geliştirin.baskıcı değil;desteçi yol gösterici olun.

Ben çok yoksul ve mütehassıp bir aile de baskılar ve yasaklarla yetiştirildim. Neyin doğru neyin yanlış olduğu hiç öğretilmedi bana…alıp başımı gitmek kurtulmak istiyordum buralardan. Çareyi kaçmak da bulmuştum, hem de ilk kez tanıştığım ama hiç tanımadığım bir insanla kaçtım, beraber yaşamaya başladık.

Benden yaşca büyük bir insandı ben ise 18 yaşımda idim. İlk başta bana çok iyi davranırdı sonraları çok değişmeye başladı, her akşam içer ve beni çok döverdi, daha sonrasında bana tecavüz etti. Genç kızlığım elimden gitmişti. Zaten zor bir yaşam sürerken daha da sorunlar yaşamaya başladım, kısacası psikolojim bozuldu. Hayat beni çok yormuştu yaşamak istemiyordum artık. Ordanda kaçıp kurtulmuştum, hem okuyup hem çalışmaya karar vermiştim. Ara da çok iyi insanlarda varmış diyorum…komşularımdan da yardım alıyordum. Yıllar birbirini kovalıyordu ve ben bu ızdırap ve üzüntü ile yaşıyordum, kimseyle paylaşamazdım içim içimi yiyordu.

Seneler sonra okuyup meslek sahibi bir öğretmen olduğumda bu konuyu daha da fazla araştırmaya karar verdim. Bir çözümü olmalıydı. İnternetten araştırırken bu konu ile ilgili bilgilere ulaştım, meğerse çözümü varmış, senelerce boşu boşuna kendimi üzmüşüm. İnternetten çok araştırdım ankara da Opr. Dr. Ebru Zülfikaroğlu konunun uzmanı bir doktor. Hemen apar topar ankaraya gitmeye karar verdim. Bir an önce bu sıkıntımın çözüme kavuşması için randevumu aldım ve görüşmeye gittim.beni gayet sıcak ve içten karşıladılar. Çalışanlarına ve Ebru hocama tekrar tekrar teşekkürler ederim. 20 dakika gibi kısa bir süre de benimle sohbet ederek operasyonumu gerçekleştirdi Ebru hocam. Şuan evliyim çok mutluyum 2 de kızım var geçmişime sünger çektim geleceğime umutla bakıyorum kızlarımı da elimden geldiği kadar iyi yetiştirmeye çelışıyorum benim yaşadığım sıkıntıları onlara yaşatmıycam inşallah.

Benim durumum da olan genç kızlara tavsiyem geleceğe umutla bakın kendinizi hiç üzüp yıpratmayın geleceğe umutla bakın sevgilerimle.

SAĞLIK KÖŞESİ
TÜM KONULAR
RANDEVU TALEBİ
En az 70 karakter.
Doç. Dr. Ebru ZülfikaroğluDoç. Dr. Ebru ZülfikaroğluKadın Hastalıkları, Doğum, Vajinismus ve Genital Estetik
0312 466 6605